Novinky
13.09.2019
Nové slovenské stránky:)
Právě spouštíme kopii našich českých stránek ve slovenské verzi:) www.vakynaspanie.sk jsou na světě! Huráááá. Je tam ještě spousta nedokonalostí, na... číst celé
12.09.2019
Pytlíčky s nohavičkami pro děti 7-8 let
Září je plné novinek a my tu máme další, naskladnili jsme pro Vás nově vyráběné pytlíčky s nohavičkami pro děti 7-8 let.  Zatím máme skladem oboustra... číst celé
01.09.2019
Oboustranné dětské spací pytle s odepínacími rukávy
Nově máme v nabídce tyhle úžasné motivy oboustranných spacích pytlů s odepínacími rukávy. Najdete je jak v klasických pytlíčcích, tak s nohavičkami.... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 1. Úvod
 2. THE DREAM BAG
 3. Praktické info pro Vás

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO VÁS

Bezpečnost na prvním místě

 • dětské spací pytle The Dream BagTM nikdy nepoužívejte s dalšími přikrývkami nebo dečkami
 • tabulku uvedenou výše pro výběr vhodného TOG vnímejte jen jako základní návod, vždy kontrolujte, zda se dítě nepřehřívá
 • dětské spací vaky The Dream Bag udržujte v dostatečné vzdálenosti od ohně

 

Použitá vlákna a instrukce k praní

 • dětské spací pytle The Dream Bag jsou vyrobeny v několika materiálových provedeních, informaci o použitých materiálech najdete v popisu u každého spacího vaku
 • vnitřní vrstva všech spacích pytlů The Dream BagTM je vždy vyrobena ze 100% bavlny
 • u jednotlivých teplotních koeficientů se liší množství použité výcpávky, která je vždy vyrobena ze 100% polyesteru
 • dětské spací pytle The Dream Bag perte naruby, jako barevné prádlo
 • před praním se ujistěte, že zip i poutko s patentkou jsou zapnuté, předejdete tím případnému nežádoucímu zachycení těchto částí v bubnu pračky a poškození spacího pytle The Dream Bag

 

 

Máte nějaké otázky, nejasnosti nebo byste si jen chtěli nechat poradit s výběrem správného spacího pytlíku pro svou ratolest?

Jsme tady pro Vás!

 

Jaké jsou zásadní rozdíly mezi klasickými spacími pytli a ťapáčky?

Klasické spací pytle:


+ vydrží dítku delší dobu

+ klidným dětem můžete koupit pytlíček větší a nebývá to problém

+ rychlejší uložení dítka do pytlíčku

+ můžete si vybrat i spací pytel v cestovním provedení

+ jsou vyráběny ve velikostech:

0-6měsíců/70cm, 6-18měsíců/90cm, 12-36měsíců/110cm, 3-6let/130cm, 6-10let/150cm

 

Ťapáčky, aneb spací pytle s nohavičkami:

+ ideální pro aktivní dětičky, které jsou neustále v pohybu

+ většinou je snesou i děti, které mají problém spát pod peřinkou nebo v klasickém spacím pytli

- není vhodné kupovat ťapáček větší, protože látka navíc je pak překážkou pro pohodlný volný pohyb a chůzi

- vydrží dítku na kratší období

+ jsou vyráběny ve velikostech:

12-18měsíců/80cm, 18-24měsíců/90cm, 24-36měsíců/100cm, 3-4roky/110cm, 5-6let/120cm


Jaký je rozdíl ve spacích pytlích se zapínáním uprostřed a po boku?

Zip uprostřed:

+ Vám umožní již připraveného prcka rychleji uložit do spacího pytle.

+ Více vyhovuje dětem spinkajícím na boku.

+ Maminky akčních a velmi aktivních dětí jej upřednostňují, protože se pytlíček snáze a rychleji zapíná, když se prckové melou a kopou nožičkama.

- Je méně praktický pro manipulaci s prckem třeba při nočním přebalování nebo převlékání.

Na ramínkách nemá rozepínání na patentky a tudíž nejde ani rozložit do jedné roviny.

Zip po boku:

+ Snadná manipulace i s těmi nejmenšími miminky. Spací pytel můžete po rozepnutí celého zipu a všech patentků (včetně těch na ramínkách) rozložit do jedné roviny. Prcka tak můžete ve spacím pytli snáze přebalit nebo převléknout.

+ Více vyhovuje dětem spinkajícím na zádech nebo na bříšku.

- Nepatrně delší doba uložení prcka do pytlíčku. Často děti prodlužují dobu zapínání bočního zipu vystrkováním nožičky do strany, ven ze spacího pytle, do dráhy zapínání zipu.

Obě varianty zapínání spacích pytlů mají své příznivce. Spousta maminek by nekoupila tu opačnou variantu, než má doma. Vždy nejvíce záleží na zvyku, a hlavně na tom, co vyhovuje nejvíce Vám a Vaší ratolesti. Nelze proto říci, která varianta je lepší.


 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zvolit správnou teplotní variantu (TOG) spacího pytle?

Na tuto otázku je těžko odpovědět pár slovy. Pokusíme se Vám ale co nejstručněji přiblížit zkušenosti naše, ale také dalších maminek, které používají spací pytle od nás, a s kterými jsme stále v kontaktu.

Zvolení TOG podle oblečení:

Pokud je Vaše dítko zvyklé spinkat v např. pyžámku (dlouhé nohavičky i rukávy) a to celoročně, musíte to brát v potaz. V takovém případě je potom vhodné zvolit podle teploty v místnosti, kde spinká např. na léto letní (1Tog) nebo extra tenký letní (0.5Tog) spací pytel, a na zimu zase celoroční (2.5Tog) nebo zimní (3.5Tog) spací pytel.

Zvolení TOG podle teploty v místnosti:

Pokud Váš prcek umí spinkat v různém oblečení, můžete výběr spacího pytlíku volit více podle teploty v místnosti např:


Spací pytle bez rukávů

Spací pytle s rukávy:

Pokud je používáme i na spinkání do postýlky, děti do nich oblékáme zásadně méně abychom je nepřehřály. Většinou pokud zvolíte TOG podle teploty v místnosti, kde dítko spinká, stačí do pytlíčku jen jedna vrstva oblečení (body nebo pyžamko s dl. rukávy a nohavicemi - vždy podle teploty).


Berte prosím všechna výše napsaná doporučení pouze jako informativní. Pokud si nejste jistí se správným výběrem spácáčku pro Vaše miminko, batole nebo předškoláka, neváhejte nás kontaktovat.

Doporučení od výrobce jak správně používat různé TOG teplotní koeficienty najdete nejen tady na našich stránkách, ale také jej dostanete jako součást balení, do kterého je pytlíček zabalen.


Je třeba děti ve spacích pytlích ještě přikrývat?

Ne, není. Děti mají ve spacích pytlích omezený pohyb, a proto hlavně z bezpečnostních důvodů se nesmí děti spinkající ve spacím pytli dále přikrývat. Dětské spací pytle se záměrně vyrábějí v několika teplotních variantách (celoroční, letní, zimní, extra tenký letní) a pokud zvolíte pro své dítko tu správnou variantu podle teplotních podmínek, které má v pokoji, kde spinká, myšlenka dalšího přikrývání Vás ani nenapadne :)

Stačí nám jeden spací pytel v dané velikosti?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Pro její zodpovězení hodně záleží na dětech samotných.

Jsou děti, kterým nevadí, když v době, kdy se pytlík peresuší spinkají výjimečně pod peřinkou. Ale taky jsou děti, které spací pytel na noc vyžadují a je pro ně problém usnout bez něj.

Pokud máte sušičku a jste schopní spací pytel do dalšího spinkání usušit, pak Vám určitě postačí jeden pytlík. Pohodlnější ale je mít na střídání pytlíčky dva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Můžu svému dítku záměrně pořídit větší velikost spacího pytle?

Samozřejmě rozhodnutí je vždy na Vás, ale zatím se nám jako odpověď na tuhle otázku osvědčilo základní pravidlo:

-          děti, které jsou klidné, pohybově nejsou moc akční, tak u těch nebývá problém s tím, když mají spací pytel na výrůst a mají jej delší.

-          živéneposednéakční děti většinou nesnesou, když mají spací pytel pod nožičkama delší. Ta délka spacího pytle, která je pod nožičkama navíc, je omezuje ve snadném pohybu a jim se to nelíbí.

Důležité je vždy uvážit, aby dítko do většího spacího pytle nemohlo vklouznout.


Můžu používat spací pytel s rukávy na spinkání v postýlce?

Ano, pokud bude dítko ve spacím pytli optimálně oblečeno a bude mít v místnosti kde spinká vhodnou teplotu, aby nedošlo k jeho přehřátí.

Ve spacím pytli s rukávy jsou děti celé krásně v teple, což je jeho hlavní a nespornou předností. S tím ale souvicí fakt, že děti mají v takovémto spacím pytli menší prostor pro využití vlastní termoregulace. Proto je kladen vysoký důraz na správné použití těchto spacích pytlů při spinkání v uzavřených místnostech a v autě.

 

 

 

 

Jaký je rozdíl mezi dětských spacím pytlem a dětským spacím vakem?

Žádný :)

Někteří lidé jsou zvyklí používat slovní spojení dětský spací pytel, jiní používají dětský spací vak, ve skutečnosti mají ale na mysli to samé. Ani my nejsme jednoznačně pro ten či onen výraz, proto se na našich stránkách často dočtete o dětských spacích pytlích, ale i o dětských spacích vacích. Mnoho lidí používá pro tutéž věc také slovní spojení spacáček nebo spacák pro miminko, vak na spinkání, dětský pytel na spinkání, spacák pro kojence, spací pytel pro miminkadětský vak do postýlky, spacák pro malé děti a mnoho dalších výrazů, které ale ve většině případů vystihují ten samý produkt.

Spací pytle / vaky jsou vyráběny v různých modifikacích, bez rukávů, s rukávy, na cestování do autosedaček, do kočárků, vždycky jde ale v základě o stejnou věc :)


Dvě otázky, které nepatří mezi ty nejčastěji kladené, ale rádi bychom, abyste na ně znali odpověď:

Vybrali jsme špatný spací pytlík, můžeme jej vyměnit?

Ano, samořejmě. Pokud je spací pytel v původním neporušeném stavu, např. pouze po vybalení a opětovném zabalení do originálního obalu, není pro nás nejmenší problém Vám jej vyměnit. Pokud budete mít tento problém, neváhejte nás kontaktovat a my s Vámi vše co nejdříve vyřešíme.

 

Na spacím pytli se nám zdá něco v nepořádku. Jak probíhá reklamace v praxi?

Nejdříve nás prosím kontaktujte a pokud je to možné, pošlete nám fotku se stručným popisem problému.Reklamace řešíme okamžitě. Kontaktujeme Vás co nejdříve, a v závislosti na problému Vám nabídneme řešení (od výměny až po vrácení peněz). Snažíme se situaci vždy vyřešit tak, abyste měli k dispozici nový spací pytel co nejdříve.

 


Pro větší výběr můžete sledovat i naše slovenské stránky www.vakynaspanie.sk.

Rádi Vaše objednávky sloučíme v jednu, a odešleme za jedno poštovné. 

© 2013-2019 Ing. Michal a Petra Ďurkove | info@the-dream-bag.cz | +420 777 610 855 | Výhradní zastoupení pro dětské spací pytle Slumbersac a The Dream Bag ČR, SK
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.