Logo
Váháte? Zavolejte:)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Jak vybrat správný spací pytel pro batole a předškoláka?
Jak vybrat správný spací pytel pro batole a předškoláka?


Vybíráte pro své dítko, které je právě ve věku batolete nebo předškoláka, jeho první spací pytel? V takovém případě Vám doporučujeme přečíst si nejprve článek o výběru spacího pytle pro miminko. Dočtete se tam ty nejzákladnější principy, jak správně vybrat spací pytel a proč. Doporučení a rady z toho článku jsou základem dobrého výběru spacího pytle pro jakkoliv staré dítko.

Když už máme doma ratolesti, které vyrostly z miminkovského období, víme o nich každým dnem o něco více. To platí i ve znalostech jejich noční aktivity, spánku a teplotního komfortu.

Pokud máte doma malého neklidného dráčka nebo dračici, co vám několikrát za noc odleze z pod peřinky, neustále se někam plazí, motá se a přetáčí ze strany na stranu, doporučíme Vám rovnou vybírat si ze spacích pytlů s nohavičkama. Jsou to dětské spací pytlíčky, které dětem umožňují více pohybu, volnosti a prostoru pro kopkání nožkama, otáčení se atd. 

Pro větší děti už je tedy i daleko snazší zvolit správou teplotní variantu spacího vaku než pro malá miminka. S přibývajícím věkem dítěte totiž víme, jestli upřednostňuje spíše teplejší nebo chladnější prostředí, a co je mu vlastně nejpříjemnější.

U batolat, která už v noci nepřebalujeme, můžeme vybírat zapínání spacího pytle podle polohy, ve které dítko nejčastěji spinká. Pokud spinká nejvíce na boku a my nechceme, aby mělo pod sebou zip, vybereme spací pytel se zipem uprostřed. Spinká-li naše batole na bříšku nebo na zádech, můžeme pro něj vybrat variantu se zipem po boku. Naše spací pytle jsou i přes možnost výběru zapínání vyrobené pro co největší komfort dětí, které v nich spinkají. Hlavně proto je uvnitř spacího pytle v okolí zipu lem látky, který v zapnuté poloze zip překrývá a děti tak zip nestudí ani nijak netlačí.

Tím nejkrásnějším na výběru spacího pytle pro batolata a předškoláky je ale bezesporu výběr samotného motivu. Děti v tomto věku už mají své zájmy, líbí se jim určité barvy, auta, zvířátka, kytičky atd… A jak je každé dítko jiné, snažíme se dát každému možnost vybrat si motiv, který by se jemu samotnému líbil nejvíce.

A když v sobě vy rodiče najdete ještě kousek té krásné dětské fantazie a vymyslíte o daném motivu nějaký příběh nebo pohádku, to teprve poznáte, co takový spací pytel s trochou fantazie dokáže udělat radosti.

Je spousta dětí, které chodí nerady spinkat, v pokojíčku se bojí, nebo se jim jen nechce být samotným. Každý kousek pocitu bezpečí, který spací pytle dětem dávají, pro ně hodně znamená a pomáhá jim překonávat tyhle obavy.

Doufáme, že jsme Vám i tímto článkem trošku přiblížili výběr spacího vaku pro Vaše batole nebo předškoláka. A snad ty informace, které jste z našich článků získaly, Vám dávají smysl a jsou pro Vás srozumitelné.

Pokud ještě nemáte jasno a rádi byste se poradili o výběru spacího pytle pro své dítko, neváhejte se na nás kdykoli obrátit. Jsme tady pro Vás.

 

Mějte klidné noci a krásné dny plné pohody a zdraví,

Petra s rodinou

 

Vybírejte i z našich slovenských stránek.

Vaše objednávky rádi sloučíme, a odešleme za jedno poštovné. 

© 2013-2023 Petra Ďurkove | info@the-dream-bag.cz | +420 777 610 855 | Výhradní zastoupení pro dětské spací pytle Schlummersack/Slumbersac ČR, SK
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz