Logo
Váháte? Zavolejte:)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Návod, jak vybrat vhodný dětský spací pytel
Návod, jak vybrat vhodný dětský spací pytel

Protože se naše nabídka dětských spacích pytlíčků neustále vyvíjí, proměňuje a rozšiřuje, mám potřebu napsat jakýsi návod, do kterého bych Vám ráda sepsala všechno, čemu je potřeba věnovat pozornost při výběru dětského spacího pytlíčku.

Velikost (délka pytlíčku) – klasické spací pytle

 • Změřte Vaše dítko (od ramínek, nejlépe v leže, s uvolňenými chodidly).
 • Až budete mít natažený metr, podívejte se, jak vedle Vašeho dítka vypadají délky pytlíčků, o kterých uvažujete, rozměry spacích pytlíčků najdete zde
 • Je dobré záměrně nevybírat pytlíček moc dlouhý. Látka, kterou děti mají pod nožičkami „navíc“ je jim obvykle dost nepříjemná, protože je omezuje v pohybu. Ideální je, když spodní 1/4 pytlíčku je volná. 
 • Pouze, pokud máte opravdu velmi klidné dítko, „není mimo“ uvažovat nad koupí delšího spacího pytlíčku (na výrůst).

Velikost (délka pytlíčku) - spací pytle s nohavičkami tzv. „ťapáčky“

 • Používání ťapáčku je možné tak, že dítko před spinkáním v pytlíčku chodí s nožkami venku, a na spinkání schovává své nožky dovnitř spacího pytlíčku.
 • Pro akční děti je ale daleko příjemnější, když chodidla nechávají i na spinkání z pytlíčku ven.  
  Doporučujeme pro takové dětičky volit variantu protiskluzových pytlíčků, kdy jim nožky zůstávají stále v teple (týká se zejména chladných období). 
 • NEDOPORUČUJEME kupovat ťapáčky větší, tzv. na výrůst. Dětem je délka pytlíčku navíc mezi nožičkama často velmi nepříjemná. Pro výběr vhodné velikosti použijte tuto tabulku

Výhřevnost - Teplotní varianta (TOG teplotní koeficient)

 • Spousta dětských spacích pytlíčků na českém trhu nemá nijak specifikovanou výhřevnost. Což je škoda. Abyste si vybrali takový pytlíček, který nebudete muset za chvíli měnit za teplejší nebo slabší, je dobré věnovat pozornost právě výhřevnosti. S výběrem u nás Vám pak může pomoct naše orientační tabulka.

Výhřevnost uvedená u našich pytlíčků je vždy brána v závislosti na oblečení, ve kterém dítko do pytlíčku ukládáte.

A na teplotě v pokoji, ve kterém dítko spinká.

rukávy nebo bez rukávů?

 • Rukávy, ať už takové, které jsou součástí pytlíčku, nebo ty odepínací, jsou vhodné zejména do místností, kde je chladněji, kde se např. více větrá. Jejich nemalé využití je taky na outdoorové aktivity (pod stan, na dovolenou či na chatu?)
 • Pytlíčky bez rukávů jsou pak vhodné do všech ostatních podmínek.

Použité materiály

Pokud použijete tento návod pro nákup pytlíčku jinde než u nás, doporučujeme abyste věnovali pozornost tomu, z jakých materiálů je spací pytlíček vyroben, a zda jsou certifikované. Dítko v pytlíčku přecijen spinká celou noc a je dobré mít jasno, v čem vlastně spinká.

Doporučujeme aby měl Vámi vybraný pytlíček vždy vnitřní vrstvu (která s dítkem přichází nejvíce do styku) ze 100% bavlny

Pokud si vyberete pytlíček u nás, rozhodně kvalitou, ani použitými materiály "nešlápnete vedle":)

Vybírejte i z našich slovenských stránek.

Vaše objednávky rádi sloučíme, a odešleme za jedno poštovné. 

© 2013-2022 Petra Ďurkove | info@the-dream-bag.cz | +420 777 610 855 | Výhradní zastoupení pro dětské spací pytle Slumbersac ČR, SK
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz